Uzm. Dr. Suat TÜRKOĞLU
Sağlık İl Müdürü
ARAMA YAP

 

 

 

MUCUR DEVLET HASTANESİNDEN “ŞİFA VEREN ELE VEFA” MESAJI

MUCUR DEVLET HASTANESİNDEN “ŞİFA VEREN ELE VEFA” MESAJI

        Mucur devlet hastanesi başhekimi Uzm. Dr İlknur Öztürk, tüm sağlık çalışanları ve halkımızla   ile birlikte hastane bahçesinde, basın açıklamasında bulundu.

 Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmakta olan meslektaşımız, Op.Dr. Kamil Furtun’nun menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybetmiş olmanın, derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

İnsan hayatına kast edilerek ortaya konan bu korkunç olay bizleri ve sağlık camiamızı derinden sarsmıştır. Bu nedenle çalışanlarımız ve halkımızla birlikte görev şehidimiz Dr. Kamil Furtunu dualarla anmak için toplandık. ”Şifa veren ele vefa” sloganımızla tüm halkımıza duyaralılık çağrısında bulunuyoruz ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi yeniden hatırlatarak, sağlık çalışanlarımızdan küçük bir teşekkürün esirgenmemesini istiyoruz.

İnsanımızın sağlığı için canla, başla, büyük bir özveri ve fedakarlıkla görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin lanetliyoruz.

Sevginin, merhametin ve hoşgörünün sembolü olan bir sahada böylesi kahreden olayların bir daha yaşanmamasını yürekten temenni ediyoruz.

İnsanların kendi canına can katan, sancısını dindiren bu gönüllü sağlık ordusuna, bu fedakar insanlara sahip çıkmasını istiyoruz.

Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor…

Ve 1 Haziran 2015 pazartesi sabah 09.00-09.15 saatleri arasında hastanlerimizden yükselen sese kulak vermeye çağırıyor…

Hayatını kaybeden Kamil Furtun kardeşime Cenab-ı Hakk’tan rahmet, kendisi de bir meslektaşımız olan değerli eşleri başta olmak üzere evladı ve tüm yakınlarına sabırlar diliyoruz.

Milletimizin ve Sağlık Camiamızın başı sağ olsun.